Strona główna | Mapa serwisu | English version  
Ryty Gai
ZPT > Phil Hine > Ryty Gai

Ryty Gai

 

Fra. Abbadon 111/Fra. GosaA/Sor. Lycantha (1993)

 

Puls Gai

 

Wymagane : bęben

 

To ćwiczenie opiera się na czterech Boginiach – są to Litha (od Litosfery – Ziemi),

Hydra (Hydrosfera – woda), Atma (Atmosfera – Powietrze), Bia (Biosfera – Ogień). Inaczej niż w tradycyjnych magicznych wyobrażeniach Bogiń, lub tradycyjnej koncepcji Żywiołów, przyjęliśmy te cztery Ekosystemy w ramach globalnego Ekosystemu – GAIA.

 

1.                 Na początku ćwiczenia uczestnicy siedzą. Wchodzi powolny rytm bębna – jest on Pulsem, lub biciem serca Gai.

2.                 Mistrz Ceremonii każe uczestnikom rozpocząć powolny taniec LITHY – każe im poczuć siebie jako góry, pomyśleć o trzęsieniach Ziemi, o dryfie kontynentalnym, głębokich ruchami w skorupie Ziemi, o powolnym ruchu skał.

3.                 Rytm nieznacznie przyśpiesza i uwaga zostaje skierowana ku HYDRZE ku oceanom, morzom, skraplającej się parze – od rwących wodospadów do fal morza – taniec staje się bardziej płynny.

4.                 Bicie Bębna przyśpiesza do tańca powietrza ATMY – Pasaty, bryza, huragany, podmuchy wiatru – Atmosfera opasająca Glob – Chaotyczna Pogoda*.

5.                 Bicie Bębna przyśpiesza do tańca życia Bogini BIA – stworzenia od których roi się świat, wszystkie poruszające się wedle prądu Reprodukcji – seks i śmierć – odżywianie się – owady, rośliny, zwierzęta.

6.                 Mistrz Ceremonii woła : STÓJCIE ! – POCZUJCIE PULS GAI WEWNĄTRZ I WOKÓŁ SIEBIE (bęben kontynuuje rytm). POCZUJCIE RUCH I MOC – TO JEST CHAOS NATURY WTŁOCZONY W SYSTEMY ZAZĘBIAJĄCYCH SIĘ PORZĄDKÓW.

 

//- Chaotic Weather

//Mistrz (‘MC’) albo prowadzący. 

 

 

Chaos Natury

 

TYP : Oktaryna/Czerwień – Illuminacja & Złość

 

SFORMUŁOWANIE INTENCJI :

 

Naszą Wolą jest wezwać Złość Gai, by wzmocnić nasz cel i postanowienie.

 

1. Ćwiczenie Wstępne – Wstrząs Ziemi

 

Uczestnicy na początku klęczą na ziemi. Wchodzi Bęben, pulsujący rytm (Bicie Serca Gai)

 

Inwokacja Kinestetyczna

 

Poczuj powolne dudnienie w Ziemi pod tobą, w podstawie twojego kręgosłupa. Poczuj powolną moc LITHY – miażdżenie się płatów tektonicznych, powolny dryf kontynentów, potęga i obecność skał, gór. Przywołaj wrażenia i obrazy LITHY.

 

//*’Invoke’ jako wezwać, Ew oczywiście inwokować

 

Poczuj kipiel wody, fale morskie, prądy głębin Oceanu, przypływy i uderzenia krwi w twoim ciele. Przywołaj uczucia HYDRY – wód życia i śmierci.

 

-powoli zaczynajcie wstawać

 

Poczuj pęd powietrza, moc wiatrów, wirujące prądy i huragany. Przywołaj moc ATMY wraz z wdechem i wydechem, koncentrując się na ruchu powietrza w płucach.

 

-odrzuć głowę do tyłu, przyśpiesz oddech

 

Poczuj obecność roju milionów stworzeń – owadów, roślin, zwierząt – żar, który one generują, jest żarem twojego ciała – w życiu, w obumieraniu komórek, w żywieniu i umieraniu, w rozmnażaniu i zabijaniu. Poczuj moc i energię bogini BIA – całości życia wewnątrz GAI.

 

-Wzbudź w sobie gniew

 

Poczuj świat wokół siebie bilionem oczu i czółek, poczuj ukłucia bólu gdy Ziemia jest rozdzierana na oścież, jak ławice ryb umierają w paszczach kutrów rybackich. Wszystkie twoje zmysły są dostrojone do tego, co się dzieje. Rak pożera twoje komórki. Naturalny Chaos Gai jest pokrywany betonem – rozpruwany i przetwarzany w chemiczną breję. Trucizna jest w twoich kościach, w twojej krwi, w powietrzu, które przez ciebie przepływa, i niszczy kruchą równowagę rojącego się w tobie życia.

 

Obrazy masowego zniszczenia błyskają w twojej świadomości – zanieczyszczenie, świadome marnotrawstwo, ograbianie twojego ciała dla łatwego zarobku. Moc w tobie zaczyna szaleć w gniewnej furii – wydaj z siebie niski dźwięk złości….

 

- zacznij hiperwentylować – niskie jęk     

 

Sięgnij poza swoje ciało – znajdź małe, pierzchające istoty które

Powodują ten ból. Wyślij swe wicie ku ich grupowemu umysłowi - i patrz ! Niektóre z nich chcą zatrzymać, to, co się dzieje. Czują twój ból, lecz brak im wizji (/* Ew. wzroku */) – brak im zdecydowania, brak im złości. Pokaż im jak mogą działać, i wyślij w nich  swoją moc, swoją złość ….

 

-indywidua stają się masą złączoną ramionami

 

Jesteś sobą, jesteś mocą Gai. Chaos Natury kłębi się w tobie. Połączony z innymi, znasz ich jako oddzielne byty, połączone wspólnym celem. Skoncentruj swój umysł na tym, co chciałbyś osiągnąć. Poczuj moc Gai kłębiącą się w tobie. Obrazy zanieczyszczenia i gwałtu Ziemi, tortury i okaleczania dla zarobku. Wszędzie bezsensowne czyny.

 

Skup swój umysł na pożądaniu i WRZAŚNIJ KONIEC TEGO KURWA*

 

// ‘We are not taking anymore shit’ – luźno ‘mamy kurwa dość’

 

*Krzyk jest momentem, gdy energia jest ciśnięta w pożądanie.

 

Odpędź

 

//Banish jako ‘odpędź’

 

*Te Ryty wykonano w ramach warsztatów Ekomagii prezentowanych przez magazyn Talking Stiuk w

Centrum 121, Brixton, London, 1993.

 

//*-dosł. wzburz się 

//** dosł . ‘błyski’

 

(c) Piotr Krupa